Kür Günlüğüm ve Sorularım (Testo E-Dbol)

Steroidlerle İlgili Genel Soru ve Paylaşımlarınızı Yapabilirsiniz..

Kür Günlüğüm ve Sorularım (Testo E-Dbol)

Mesajgönderen aet63 » Prş Nis 09, 2015 8:59 am

Merhabalar,

Yaklaşık 2 ay boyunca bu forumu okuduktan sonra ilk kürüm olacak 12 haftalık Testo E-Dianobol kürüme başladım. 2 haftadır devam ediyor. Beslenme ve idman programımda sıkıntı yok. İstendiği takdirde de paylaşabilirim.

Yaş = 26
Kilo=78 (Başladığımda 74)
Boy=176

İlaçlar:
Aburaihan Testo E (500 mg-12 hafta)
Balkan Pharma Dbol (30 mg günlük-6 hafta)
Zinco (50 mg günlük-12 hafta kür+2 hafta bekleme+4 hafta PCT süresince)
Benexol (1 hap günlük-12 hafta)

Supplementler:
Dr Quick Milk Thistle
Ultimate Prostar Whey
BCAA+Glutamin+BCAA+Kreatin+NOX+Multi Vitamin

PCT için düşündüğüm:
4 hafta 20 mg Nolvadex (ilk hafta 40 mg)
4 hafta 50 mg Klomen

2 hafta önce başladım. Vücudum çok hızlı Dbol'a etki verdi ve 2 haftada 4 kilo aldım gözle görülür su tutumu oldu. Şu anda ağırlıklarda artma olmadı ancak normalde zorlandığım ağırlıklarda daha rahat çıkmaya başladım. Okuduğuma göre Testo 3 haftada etkisini gösteriyormuş. Önümüzdeki haftayı bekleyeceğiz artık :)

Sorularım:

-PCT'de Tribulus kullanımı hakkında neler düşünüyorsunuz ? Tribestan + Sterol Complex gibi bir şey bile düşündüm libido konusunda sıkıntıyı en aza indirmek için :) Daha önce kaliteli bir Tribulus kullandım az seviyede etkisini gördüm. Bu sefer Tribestan denemeyi düşündüm.
-PCT'de Clenbuterol kullanımı düşündüm. Definisyon kürü yapmayacağım. Clen ile biraz yağ yakımı yapıp bu yıllık kür konusunu kapatmak istiyorum. Sizce PCT'de Clenbuterol kullanımı doğru bir uygulama mıdır ? 4 hafta piramit şeklinde kullanacağım. Eğer yağ yakımı yeterli gelmez ise 1 hafta ara verip 4 hafta daha kullanmayı düşünüyorum.

Herkesin değerli yorumlarını bekliyorum.
aet63
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 18
Aldığı teşekkür: 27

Re: Kür Günlüğüm ve Sorularım (Testo E-Dbol)

Mesajgönderen metinav » Prş Nis 09, 2015 10:38 am

Kürün hayırlı olsun vücut tipin ektomorf galiba ? Boy kilo oranından öyle düşündüm...
Bence kür içerisinde gereksiz suplementlere para harcama...östrojen seviyeni kontrol altında tutabilmen için arimidex-aromasin kullanmanı önemle hatırlatırım.Ayrıca pct döneminde de faydasını fazlasıyla görürsün...Milk thistle tam bir e2 deposu bitki...Onun yerine Nac tabletler daha faydalı olur karaciğer için...
Pct sırasında clomen nolvadex ikilisi yeterli olur...Ekstradan arginin veya nox etkili suplementler de ereksiyon sorunu yaşarsan faydalıdır...Yine artan kan miktarından dolayı tansiyon sorunu hissedersen koruma amaçlı omega 3 kullanabilirsin...Bunlar tamamen ekstra destekler, kullanmak şart değil...Kür içinde ayda bir de olsa hormon testi yaptırmayı adet edinmek şart nasıl ve ne durumda olduğumuzu anlamak için gerekli...Bilinçli bir sporcu olarak, ilerde sıkıntı yaşamamak adına...
metinav
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 0

Mesajgönderen aet63 » Prş Nis 09, 2015 10:53 am

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Evet ektomorf vücut tipim.

Arimidex 3 günde 1 tablet şeklinde forumda kullanımı yazıyordu. Bu şekilde mi kullanımını önerirsiniz ? Arimidex'e fiyatı yüzünden yönelmemiştim ancak PCT'ye katkısı olucaksa almayı düşünürüm.

Supplementler aslında çok önceden alınmış olduğu için kullanıyorum. Yoksa sadece Whey ve Milk Thistle kullanıcaktım.

Milk Thistle e2 deposu diye belirtmişsiniz. Bunu biraz açabilir misiniz ? e2 bildiğim bir terim değil. Milk Thistle yerine NAC kullanımını öneriyorsunuz anladığım kadarı ile. NAC'ı günde tek efervesan tablet olarak mı alayım ?

Hardline ARG 1250 adlı ürünü alsam sizce yeterli olur mu ?

Son olarak hormon testi için hangi bölüme başvurmalıyım ? Kan testi ile beraber mi yapılıyor ? Yada test yapılırken hangi değerleri istediğimi belirtiyor muyum ? Hangi değerlere dikkat etmeliyim ?
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen metinav » Prş Nis 09, 2015 2:00 pm

Arimidex önemli bunu türkiyede forumlarda devamlı gündemde tutuyoruz.Klasik bilgiler zaman içinde değişiyor güncelleniyor.Kür içindeyken östrojen yani e2 referansa değerlerinin üzerine çıkıyor bunu düşürmezsek bazı sorunlar yaşatıyor...O şekilde pct ye başladığımızda sorunlar daha da artıyor..Burada benim önceki mesajlarıma bakabilirsin yaşadığım deneyimi öğrenmek istiyorsan :)
Milk thistle ve benzeri bir çok bitki esas olarak bitkisel östrojen içeriyor ve değerlerini yükseltiyor...Erkek için östrojen fazlası zararlı ve sorun demek...Ayrıca çok da etkili bir faydası yok karaciğer için...Nac eczanelerde uygun fiyatlı olarak bulunabilir..Evet günlük 600 mg yeterli...
Pct yaparken testonun etkisi gittiğinde ereksiyon sorunu yaşarsan arginin faydalı olabiliyor...Başka şeylerde var ama onları ozaman konuşmak daha mantıklı olur...
Arimidex kişiden kişiye değişen bir dozda kullanılmalı.Mesela bende günlük 1 tablet ancak düşürüyor...Deneyim ve gözlemlerimden gördüğüm kadarıyla ektomorf yapıdakilerin e2 aromatizasyon sorunu daha düşük...Yani arimidex dozu 2 günde bir yarım yada çeyrek tablet yeterli gelebilir...Benim gibi olanlara yetmez...Bunu kafadan söylemiyoruz tabii ki test yaptırıp içinde bulunduğumuz sıkıntıların gitmesiyle anlıyoruz...
Hormon tahlili aynı kan tahlili gibi özel hastanelerde muayene dahi olmana gerek kalmadan yaptırabileceğin basit bir iştir.Sabah aç karnına gidiyorsun kan veriyorsun bir şırınga...
Yaptırman gereken testler kür içinde iken :
Total testo
Östrojen- E2

Pct içindeyken de

Total testo
E2-Östrojen
Lh
Fsh
Olacaktır...
Kullandığın steroidin tipine ve yan etkisine göre daha başka test başlıkları eklenir...Ama senin için bunlar yeterli.Ücret olarak da 45-50 tl gibi bir şey tutuyor...Doktorları kafaya alabilirsen devlette de ücretsiz yaptırma durumun olabilir...
metinav
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Prş Nis 09, 2015 2:04 pm

Hocam çok teşekkür ederim uzun uzun anlattığın için. Çok önemli bilgiler edinmiş oldum sayende. Dediklerini hemen uyguluyorum.
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen gokhan_42 » Prş Nis 09, 2015 3:45 pm

sopharma tribestanı günde 3 tablet kullandım.kutusunda zaten etkisi olabilir ya da etkisi oldugu hakkında net bir bilgi yok.söyleyeyim anavar kullanmadım ama anavarın yanından bile gecemez sanırım :D psikolojik yani :D 90 tl paran bosa gider.Git onun yerine beslenmeyle ilgili şeyler yap.ceviz macun keci boynuzu vb vb :D sana da sorum kaç yıllık spor geçmişin vardı ? haftada kaç gün antrenman yapıyorsun ? protein alım miktarı?teşekkürler
gokhan_42
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen aet63 » Prş Nis 09, 2015 8:20 pm

Merhaba gokhan_42
2 yıla yaklaştım. Başladığım ilk ay haricinde aralıksız ve sıkı bir şekilde kilomun 2 katından katından biraz fazla protein alımı yaptım. Şu anda günlük 190 210 gram arası protein alıyorum. Bunun 50 gramı protein tozundan geliyor. Kendim fıstık ve badem ezmesi yapıyorum. Keçiboynuzu da bitkisel desteklerime eklemeyi düşünüyorum. Her gün keçi loru, süt, tavuk eti, ton balığı ve yumurtadan alıyorum proteini. Bunun dışında fıstık ve badem ezmelerimden de protein ve yararlı yağları alıyorum. Bu ezmelere hindistan cevizi yağı da ekledim. Kısacası bu beslenme stili bana çok yarar sağladı ve değiştirmedim hiç.

Küre başladıktan sonra antreman sistemini haftada 6 gün olacak şekilde değiştirdim. Her gün bir büyük bir küçük kas grubumu çalıştırıyorum. Haftada iki kere de hafif kardiyo yapıyorum kalp sağlığımı korumak amacıyla bulk döneminde olduğum için. İstenirse tam programı da yazabilirim.
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen gokhan_42 » Pzr Nis 12, 2015 6:30 pm

çok tesekkur ederim.güzel beslenme.
gokhan_42
Yeni Üye

Mesajgönderen aet63 » Pzt Nis 13, 2015 6:41 am

Keçiboynuzu pekmezi tavsiyen için ben teşekkür ederim gokhan_42. Pre workout niyetine kullanmaya başladım şu anda arjinin içerikli olduğu için. Tedavi döneminde de kullanımını hem gece yatarken hem de antreman öncesi olarak düşünüyorum. Ayrıca bir takım bitki çayı-macun karışımları da buldum. Eğer onları kullanır da etki görürsem mutlaka paylaşacağım.

Bu arada hocalarımıza sormak istiyorum.

PCT dizaynımda yanlışlık var mı ? İlk hafta 40 mg Nolvadex yani 2 hap yazdım ancak yüksek mi olur emin olamadım.
Clenbuterol kullanımı ile ilgili konuyu açarken sorduğum soru ile ilgili araştırma yapmama rağmen bir türlü emin olamadım. Bitki çayı karışımları araştırdım internetten ancak clenbuterol kullanımı konusunda emin olursam bitki karışımı kullanmayacağım.

Bir de son olarak antremanla ilgili bir sorum var. Hafta içi şehir dışında çalıştığım için geç saatte antremana başlıyorum ve tam sınırı zorlayan antremanlar yapıyorum. Haliyle karın kası çalışmalarım arka planda kalıyor veya eksik oluyor. Bu nedenle Pazar günleri evde veya haftaiçi iki gün eve döndüğümde yapmak üzere ileri seviye bir karın kası programı araştırıyorum. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek var mı ?

Bu arada Cumartesi günü 3. iğnemi oldum. Her geçen gün hacim konusunda ilerliyorum gibi geliyor. Bakalım bu hafta ağırlık arttırabilecek miyim :) :)
aet63
Yeni Üye

Mesajgönderen gokhan_42 » Pzt Nis 13, 2015 11:13 am

hocam fazla herşeyi kullanma öyle vucut kaldırmaz aman =) bu sefer fazla yemekten sıkıntı yaratma =) pct hakıında inan hiçbirşey bilmiyorum.ben olsam erken saatlerde yaparım cünkü vucut artık akşam saatlerinde dinlenmeye geçiyor.karın kaslarına gelirsek çok yogunlaşamıyorsan deatlif squat gibi temel hareketlere daha çok yönel haftada 2 güb karın çalışsan yeter sanırım.Bende inşallah bu senenin sonunda başlayacagım.ama başlamadan önce 1.5 ay gibi oxsandorolana kullancagm 30mg.
gokhan_42
Yeni Üye

Sonraki

Dön Genel Paylaşım Bölümü

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 70 misafir