Turinabol Nedir? Turinabol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Anabolizanlarla İlgili Sorularınız ve Bilgi Paylaşımlarını Yapabileceğiniz Alan

Turinabol Nedir? Turinabol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mesajgönderen lennox77 » Pzr Ağu 12, 2012 3:49 pm

1960’ların başında keşfedilen bir oral steroidtir. Turababol tablet,1-100 değerli ölçekler arasında androjenik değer olarak 6,anabolik değer olarak ise 53 gibi düşük ölçülere sahiptir( Bu konuda Dianabol ile ufak bir karşılaştırma yaparsak dianabolün androjenik etkisinin 45,anabolik etkisinin de 90 olduğunu görürüz.) Turanabol miligram bazında dianabole göre daha düşük etkilere sahiptir. İşte bu nedenle hızlı güç kazanımı,kilo kazanımı ve kütle olarak büyüme konusunda kullanılmamalıdır. Ulaşılabilir kaynakların bize gösterdiği şey ise birkaç haftadan fazla turanabol kullanımlarında hızlı olmasa da kaliteli kuvvet kazanımı olduğudur. Turanabolün testostoron üzerinde etki göstermesi ve kanda maksimum toparlanma süresi alınan dozajlara bağlıdır. Günlük 10 mg -20 mg ve 40 mg’lık alımlar, 1.5-3.5 ve 4.5 saat olarak yayılma zamanına sahiptir. Buna bağlı olarakta turanabolden beklenilen etkinin alınacak dozajla doğru orantılı olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Yaklaşık olarak 200 pound gelen bir atlet,günde 4 tablet turanabol kullanabilir. (5 mg dan hesaplayacak olursak 20 mg). Araştırmaların bize gösterdiği ise vücut geliştirme sporcularının günde 8-10 tablete kadar çıktığıdır. İşte bu dozajlarda turanabol tabletin işe yararlılığı göze çarpmakta. Güç,kuvvet ve kas kazanımı bu dozajlarda etkili olabilmekte,östrojene bağlı yan etkiler ise çok sık rastlanmamaktadır. Su tutma olayı ise turanabolün yaratabileceği başka bir yan etki olsa da,anti östrojen kullanımının dengelenmesiyle su tutma miktarı da azaltılabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı powerlifterlar arasında çok popüler bir ilaçtır.

Turanabol kullanımı hem bayan hem de erkek sporcularda iyi etkiler verebilir. Erkek sporcular arasında sıklıkla kullanılan bir turanabol kürüne örnek verecek olursak günde 50 mg oral turanabol-haftada 228 mg parabalon-haftada 150 mg winstrol depot. Bu kullanım dietle ya da bir takım yağ yakıcılarla (clenbuterol-efedrin-Salbutamol- Cytomel- Triacana) kombine edilebilir. Sonuç olarak ise düşük yağ seviyesi,hatlı ve sert bir görünüm ve minimum adele kaybı sağlar. Bu kür örneğinden ve yarattığı sonuçlardan yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki eğer oral turanabol Amerika’da satışı yasaklanmamış bir steroid olsaydı,Amerikalı vücutçular,ağırlıkçılar ve güç sporcuları bu Doğu Alman keşfi ilaç için çılgına dönebilirlerdi. Oral turanabolün doping testlerindeki durumu bunun nedenlerinden biri olabilir. Günde 10-15 tabletlik kullanımlarda bile doping testinden 5 gün önce kesildiği takdirde testin negatif çıktığı görülmüştür.

Turanabol tabletin olası yan etkileri daha çok bu tabletin ne kadar ve hangi dozajlarda kullanıldığına bağlıdır. Bayanlarda günlük 20 mg’ı aşan dozajlarda virilizasyon belirtilerine rastalanabilmektedir (daha önceki makalelerimde açıkladığım gibi ikincil cinsiyet belirtilerinin görülmesi). Erkeklerde ise testostoron seviyesinin azalması ve su tutma gibi yan etkiler gözükebilmekte,agresiflik ve akne gibi yan etkiler ise testostoron seviyesine bağlı olarak oluşabilmektedir. Günde 10 mg olarak alınan oral turanabol kullanımlarında herhangi bir yan etkiye rastlanılmamaktadır.
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Ettiği teşekkür: 166
Aldığı teşekkür: 339

Re: Turinabol Nedir? Turinabol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mesajgönderen marvel » Cum Eyl 28, 2012 5:48 pm

günlük 10 mg kullanabilirmiyiz sadece bunu
marvel
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 1
Aldığı teşekkür: 2

Mesajgönderen DoggyStyle » Cum Eyl 28, 2012 7:37 pm

Hocam ben kürümün 3.haftasındayım basladıgım günden beri 20mg dbol alıyorum her gün , ama hiç bir etki göremedim malesef %99 dboller sahte , bu gunden sonra 4hafta tbol eklesem nasıl olur , en az 50mg almayı düşünüyorum.

Saygılar DoggyStyLe
Asla vaz geçme !
DoggyStyle
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 13

Mesajgönderen lennox77 » Cmt Eyl 29, 2012 8:42 am

@marvel,tek başına çok etki etmeyeceği gibi sadece toksit kürü olarak kalabilir. Tek başına önermiyorum

@DoggyStyle 3 haftada etki alman gerekirdi danabollerden,turinabolle devam edebilirsin sıkıntı olmaz
Soru ve bilgi iletişimi için mail : lennox4177@gmail.com Facebook : http://www.facebook.com/lennox777
MAİL ADRESİM DEĞİŞMİŞTİR ARKADAŞLAR. BİLGİ ALIŞ VERİŞİ OLMASI KAYDIYLA MAİLLERİNİZİ CEVAPLANDIRMAYA YENİ MAİL ADRESİMDEN DEVAM EDECEĞİM
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen marvel » Cum Eki 05, 2012 11:19 am

d-bol ve t-bol arasındaki fark nedir? ikiside aynı işlevi görüyor sanırsam.

maliyet-perfomans olarak kıyas yapabilirmisiniz ?
marvel
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 2

Mesajgönderen lennox77 » Sal Eki 09, 2012 10:29 pm

D-bol daha çok östrojene dönüşerek daha çok su tutuyor ama buna bağlı olarakta güç ve hacim açısından daha avantajlı ama su kaybı oluyor bırakınca. T-bol daha çok kuru kas ekler,çok su tutmaz ve hacim kazandırmaz. Kıyaslama yapmak için amacı bilmek gerekli
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Mesajgönderen Calea » Cum Eki 12, 2012 10:17 am

Merhaba. Ben 4 aydır spor yapıyorum. Yaşım 22. Kilo 67. Turinabol kullanıp denemek istiyorum.
Etkilerini merak ediyorum. Bu kitabı okudum, yabancı forumlardan araştırdım turinabol aklıma yattı. "Spor'da Her Yönüyle Doping Zararları, Doping ve Kürler, Dopingle Mücadele".

Günlük 10mg 60 gün kullansam ne zararı olur? Turinabol yanında hangi ilaçları kullanmalıyım?
Aynı soruyu başka arkadaş sormuş ama ben cevabı yetersiz buldum. :?:
Calea
Yeni Üye

Ettiği teşekkür: 6
Aldığı teşekkür: 0

Mesajgönderen Overall » Cum Eki 12, 2012 11:16 am

Turinabol yüksek androjenik ve anabolik değerlerde bir ilaç olduğu için yanında testosteronu dengelemek için mutlaka testosterone kullanmalısın.Turinabola ek olarak boldenon veya primobolan gibi temiz adele aldıran ilaçları eklersen göreceğin etki maksimum seviyede olacaktır
SteroidForumTr - Admin
Kullanıcı avatarı
Overall
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ettiği teşekkür: 45
Aldığı teşekkür: 46

Mesajgönderen _BlackLight_ » Cum Tem 19, 2013 2:55 pm

Şiddetle merak etmekdeyim bende kürün ilk 6 haftası dbol son 4 haftası halotestin ortadakı 6 haftasınada t bol düşünüyorum ama etkisi tam olarak nedir hiç bilemiyorum muhtemelen alacagım.
_BlackLight_
Yeni Üye

Aldığı teşekkür: 110

Mesajgönderen lennox77 » Pzt Tem 22, 2013 6:48 pm

Bu kadar oral steroidi kullanırsan karaciğer çalışmaz ilaçlar boşa gider
Kullanıcı avatarı
lennox77
Tecrübeli Üye

Sonraki

Dön Anabolik Steroidler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir